خرید لامپ هدلایت ماشین


هدلایت به لامپ هایی گفته می شود که نوردهی مناسب و بالایی دارند تکنولوژی ال ای دی و اس ام دی هدلایت ها باعث کیفیت آن ها شده است این نوع لامپ برای چراغ جلو و پروژکتورخودرو داخل سپر قابل استفاده می باشد مزیت های لامپ هدلایت، بیشتر از سایر لامپ ها است این چراغ ها نوعی لامپ ال ای دی می باشند که با تلفیقی از نوآوری و بروزرسانی تبدیل به این نوع لامپ ها شده اند هدلایت ها با توجه نوع پایه، دمای رنگ نور، نوع طراحی و ساختار به انواع مختلفی تقسیم می شوند که مهم ترین نوع تقسیم آن ها بر اساس پایه آن می باشد. هدلایت ها به مدل ها و طرح ها و رنگ های مختلفی تقسیم می شوند . لامپ هدلایت عموم خودرو های مصرف کشور از برند های تولید کننده مختلف در پایه های متنوع قابل دسترسی می باشد.

طول عمر هدلایت ماشین

طول عمر هدلایت ها بر حسب دقیقه مطرح می شود. معمولا این مدت زمان که به عنوان تاریخ مصرف هدلایت یا عمر مفید آن عنوان می گردد به مراتب بیشتر از عمر مفید یک کاسه چراغ و خودرو می باشد پشت هر هدلایت یک عدد فن به جهت جنک کردن چیپ ست هدلایت تعبیه شده است.بعضی از هدلایت ها دارای ترانس و برخی دیگر بدون ترانس می باشند. ترانس ها با توجه به ساختار هدلایت از طرف کارخانه به صورت فابریک در مسیرکشی آن قرار دارد

پرنورترین هدلایت خودرو

 پرنور بودن هر هدلایت بستگی به شدت نوردهی و توان مصرفی هر هدلایت دارد شدت نوردهی هدلایت ها با واحد لومن سنجیده می شود و ارتباط مستقیم با توان مصرفی که با وات w سنجیده می شود دارد.توان رایج بین هدلایت ها 40 وات می باشد که البته در پرژکتور های بدلیل فضای کمتر این عدد نیز پایین تر است و به حدود 35 وات تقلیل پیدا میکند حتما در نظر داشته باشید


چه هدلایتی بخریم ؟

افراد به دو دلیل اقدام به خرید لامپ هدلات برای ماشین می‌کنند؛ آنها یا به دنبال تغییر رنگ نور هستند که جنبه زیبایی دارد یا اینکه می‌خواهند نوردهی مناسب‌تری را تجربه کنند که بیشتر برای افرادی که کمی با مشکلات بینایی دست و پنجه نرم می‌کنند مناسب است لامپ‌های هالوژنی و فیلامانی که بر روی طیف وسیعی از خودروهای داخلی نصب هستند بازدهی معادل 20لومن/وات دارند. به این ترتیب بابت هر 1 وات توان مصرفی 20 لومن خروجی نور خواهند داشت که این اعداد در مورد HID و زنون‌ها در حدود 50لومن/وات و LED‌ها 100لومن/وات است. پس چرا با توجه به بازدهی بسیار بالاتر لامپ‌های LED، پس از نصب هدلایت‌های متفرقه نور مطلوب را به دست نمی‌آوریم اما همان لامپ هالوژنی فابریک به نظر پرنورتر می‌آید؟

یکی از عمده دلایل عدم بازدهی مناسب، بر هم خوردن موقعیت قرارگیری منبع نور در کاسه است. البته نحوه نصب هدلایت (تنظیم جهت، جا خوردن تا انتها و…) نیز نقش به‌سزایی در این بازدهی دارد در محصولات استاندارد، موقعیت قرارگیری LED‌ ها روی هدلایت دقیقا مشابه موقعیت قرارگیری فیلامان بر روی لامپ‌های معمولی است و پایه و بدنه هدلایت که نشان‌گر کد لامپ (H7/H4/H1/H11/…) است پس از نصب نزدیک‌ترین حالت به لامپ فابریک را خواهند داشت.